Lüks marka, zanaatkarlıktan ödün vermediği, gelişmiş cam teknolojisine sahip süper rahat ve yüksek kaliteli Dita Lancier koleksiyonuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Dita 1995’ten bu yana gözlüğü geleneklerinin ötesine geçerek yeniden keşfetti ve cesur karakter çerçevelerinden yenilikçi teknoloji aracılığıyla zamansız şekillerin yeni yorumlarına kadar çeşitli ürünlerle gizli bir lüks yarattı. Tasarım alanında 25 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve üretimin en üst seviyelerinde yer alan ortaklarıyla Dita’nın uzmanlığı benzersizdir ve optik inovasyonda gerçek bir lider olarak imrenilen bir itibar kazanmıştır. Özellikle altın ve siyahın çarpıcı tonlarındaki farklı ve cesur tasarımlarıyla tanınan Dita, önde gelen bir gözlük markası olarak adından söz ettiriyor. Marka geçtiğimiz yıl, çağdaş yeteneği ve zahmetsiz şıklığıyla büyüleyen Dita Lancier koleksiyonunu tanıttı. Dita Başkan Yardımcısı Drew Oppermann ile Dita Lancier koleksiyonunu diğerlerinden ayıran benzersiz özellikler hakkında yapılan röportajı sunuyoruz.

Merhaba Drew, Dita’yı bir gözlük markası olarak tanıtmaya gerek yok. Ancak bize bu lüks markanın felsefesi hakkında bilgi verebilir misiniz? Dita ürünlerini öne çıkaran nedir?
Dita’da yaptığımız her şeyde bireyselliğe ve statükoyu yıkmaya inanıyoruz. Dita markası tek bir kategoridir ve ürünlerimizden ödün vermeyiz. Yalnızca, olağanüstü ve benzersiz yetilerini nesilden nesile aktaran usta zanaatkarlara sahip en iyi Japon fabrikalarıyla çalışıyoruz.

Dita Lancier’i lanse etmekteki motivasyonunuz neydi?
Dita Lancier koleksiyonumuzu geçen yıl biri güneş gözlüğü diğeri optik olmak üzere iki yeni konseptle yeniden lanse ettik. Koleksiyonun motivasyonu, aynı zamanda şık, süper rahat, yüksek kaliteli bir ürün isteyen tüketiciye hitap eden gelişmiş güneş gözlüğü cam teknolojisine sahip bir marka başlatmaktı. Ardından, özel üretim yöntemleri ve Japonya’dan en iyi malzemeleri kullanarak inanılmaz derecede hafif, minimalist ve modaya uygun olağanüstü bir optik koleksiyon ekledik.

Dita Lancier koleksiyonunun ürün tasarımı ve kullanımı açısından klasik Dita koleksiyonundan farkı nedir?
Dita koleksiyonu, birçok stilde kendine özgü siyah ve altın kombinasyonları da dahil olmak üzere birçok cesur şekil ve renkle güçlüdür. Dita Lancier koleksiyonu ise olağanüstü rahatlığı, giyilebilir şekilleri ve toprak tonları ile modaya uygun ve hafiftir.

Dita Lancier’de gördüğümüz tasarımlardan bazıları nelerdir?
Dita Lancier koleksiyonunda geniş bir tasarım yelpazesi bulacaksınız. Optik tarafta hem yüksek kaliteli titanyum hem de Japon asetatından klasik, modaya uygun ve retro şekillerin bir kombinasyonuna sahibiz. Güneş gözlüğü koleksiyonumuz, karışık malzemeler ve özel özellikler kullanan çeşitli navigatör, pilot, modifiye yuvarlak ve kare şekiller içeriyor.

Dita Lancier aynı zamanda bir spor ortamında konumlanıyor. En çok hangi sporla ilişkilendiriliyorsunuz?
Dita Lancier güneş gözlüğü koleksiyonu başlı başına bir spor güneş gözlüğü koleksiyonu değil. Dita Lancier aktif bir yaşam tarzı güneş gözlüğü markasıdır. Tescilli güneş camlarımız çeşitli aktiviteler için inanılmaz derecede iyi çalışıyor.

Yüksek kaliteli bir görsel deneyim özellikle önemlidir. Camlarınızı diğerlerinden ayıran nedir?
Güneş gözlüğü camlarımızın özel renk tonu formülleri, son derece yüksek kaliteli AR kaplama ve uygulanabildiği yerlerdeki polarizasyon ile birleştiğinde camlarımızı benzersiz kılıyor. Her 3 camın da netliği ve renk kontrastı rakipsizdir. Farkı deneyimlemek için bir Dita Lancier güneş gözlüğünü denemeniz yeterlidir.

Land (Kara), Sea (Deniz) ve Air (Hava) arasında ayrım yapıyorsunuz. Land aktiviteleri için camların özellikleri nelerdir?
Land camımız tam polarizasyon ve yüksek kontrastın en iyi kombinasyonudur. Dita Lancier Land camı, doğal derinlik algısını tamamen korurken göz kamaştırıcı parlamayı önemli ölçüde azaltarak günlük aktivitelerin gerçeklerini karşılar. Yol ve patika ortamları için kahverengi polarize Land cam kırmızılar, yeşiller ve sarılarla kontrast oluşturur. Tam polarizasyon ve yüksek kontrast, daha fazla netlik sağlayarak canlı renkleri ortaya çıkarır ve karada optimum görünürlük sağlar.

Sea kategorisini diğerlerinden ayıran nedir?
Sea camlarımız plaj, tekne, yelken, balıkçılık gibi tüm su aktiviteleri için parlamayı azaltmada en üst seviyeyi sunar. Dita Lancier Sea camı, açık suda ve çevresinde kontrasttan ödün vermeden yansıyan yüzey parlamasının çoğunu ortadan kaldıran tamamen gömülü polarizasyon teknolojisine sahiptir. Bu gri cam, okyanus ve gökyüzünün mavi arka planına karşı kırmızılar ve cilt tonlarıyla kontrast oluşturur. Maksimum polarizasyona sahiptir.

Peki ya Air kategorisi?
Air camlarımız, tüm ışık koşullarında derinlik algısından ödün vermeden maksimum kontrast için polarize değildir. Bu camlar sadece yürüyüş, kayak ve dağcılık için değil, aynı zamanda polarize cam takamayan pilotlar için de mükemmeldir. Geliştirilmiş kontrast ve derinlik algısı sayesinde golf, hentbol veya tenis gibi topa vurulan tüm sporlar için en iyi seçimdir.

Dita Lancier’de hangi malzemeyi tercih ediyorsunuz? Güneş gözlüğü ile optik gözlük arasında malzeme farkı var mı?
Aslında optik ve güneş gözlüğü arasında malzeme açısından çok fazla ayrım yapmıyoruz. Hem optik hem de güneş koleksiyonlarındaki tüm Dita Lancier metalleri yüksek kaliteli titanyumdur. Her ikisinde de standart asetatlardan daha uzun süre kürlenen Japon asetatları kullanıyoruz. Bu seçimimiz asetatın kırılmadan daha ince olmasını ve deforme olmadan daha aşırı sıcaklıklara dayanmasını sağlıyor. Tek fark, sadece güneş koleksiyonumuzda daha atletik güneş gözlükleri için süper hafif bir naylon malzeme kullanıyor olmamızdır.

Kaynak: Spectr

Mart 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir