Silhouette

Gökyüzü Sınır Değil

Silhouette ikonik Titan Minimal Art koleksiyonunun 25. yılını yeni modellerle kutluyor. Silhouette bu özel serisiyle “Birçoğu yıldızlara bakar, sadece vizyonerler onlara ulaşır” diyor…

Silhouette’in başarı yolculuğunun en önemli duraklarından birini ikonik hale gelen Titan Minimal Art koleksiyonu oluşturuyor. İlk olarak 1999 yılında piyasaya sürülen bu özel koleksiyon küresel optik pazarında devrim yarattı. Silhouette şimdi de devrim yaratan ikonik koleksiyonun yirmi beşinci yıldönümünü yeni modeller ekleyerek kutluyor. Titan Minimal Art çerçeveleri, vidası ya da menteşesi olmayan sadece 1.8 gram ağırlığındaki tüy kadar hafif tasarımlardan oluşuyor. Titan Minimal Art koleksiyonundaki çerçeveler bugüne kadar başka hiçbir gözlükle kıyaslanmayacak bir konfor seviyesi sunuyor. Avusturyalı markanın “Gereksiz olan her şeyi ortadan kaldırmak, gerekli olanı eşsiz hale getirir” yaklaşımı Titan Minimal Art koleksiyonunun temel tasarım konseptini oluşturuyor.

Dünyada doğdu, uzayda giyildi

Silhouette’nin Titan Minimal Art koleksiyonu, hafiflik, ileri teknoloji, malzeme kalitesi, vidasız tasarım ve uzayda kullanıma uygunluğu ile Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (Nasa)’nın dikkatini çekti. Marka Nasa ile yaptığı işbirliği sonucunda 11 Şubat 2000 yılında Endeavour isimli uzay mekiği ile dünya atmosferinin dışına çıktı. Bu işbirliği markanın tarihinde bir kilometre taşı oldu. Astronotlar uzay yolculuklarına çıkarken en az 5 optik gözlük, 5 de güneş gözlüğü bulundururlar. Bir uzay mekiği yörüngeye uçuşu sırasında sesin hızının 4 katına kadar ivme gerçekleştirir. Bu nedenle insanların ve donanımlarım ağırlığı 8 kat artar. Silhouette’nin Titan Minimal Art serisi modellerinin yalnızca 1.8 gram ağırlığında oluşu ve yüksek kalitedeki titanyumun sağladığı konfor sayesinde astronotlar için ideal olmuştur. Bir yıl sonra Titan Minimal Art uluslararası podyumlarda yerini aldı. Güneş gözlüğü olarak dünya çapında hit bir ürün haline geldi ve çok sayıda ünlü isim tarafından tercih edildi. 2010’larda Silhouette bu başarıyı daha üst bir seviyeye taşıdı ve Titan Minimal Art Special Editions’ı beğenilere sundu. Ünlü yıldızların yanı sıra dünya çapındaki gözlük kullanıcılarının bu premium gözlüklere ilgisi Avusturyalı marka için şaşırtıcı olmadı. Titan Minimal Art’ın ikonik, zamansız tasarımı ilk lansman zamanından günümüze 18 uluslararası prestijli ödülle onurlandırıldı. Yıllar içerisinde Titan Minimal Art koleksiyonunun temel konsepti değişmeden kaldı, ancak Silhouette detaylar üzerinde tutku ve özveriyle çalışmaya devam ediyor.

Gümüş yılını kutluyor…

Silhouette bu ikonik serinin 25. yılını kutlamak için Titan Minimal Art’ı bir sonraki evreye taşıyarak, birinci sınıf gözlüklerde benzersiz bir hassasiyet arayan vizyonerler için özel olarak tasarlanmış dinamik, çerçevesiz bir estetik sunuyor. Titan Minimal Art koleksiyonu, yeni yaratıcı bir cam kaplama tekniği, daha hassas bir burun köprüsü, zahmetsizce ayarlanabilen titanyum saplar ve kozmik olarak heyecan verici diğer özelliklerle süsleniyor. Bu gelişmeler, genç ve trend belirleyici bir hava yaymak için çağdaş vurgu şekilleriyle özelleştirilebilen gençleştirilmiş, heyecan verici bir görünüm ortaya çıkarıyor.

Dört optik moda şekil, renklendirme ve yaratıcı Kısmi Renk Yiviyle ayırt edici hale getiriliyor. Silhouette her şekli belirli bir takımyıldızı ile ilişkilendiriyor. Rose Andromeda fütüristik bir kelebek tasarımını temsil ederken kadınsı zarafet ve güven yayıyor. Mint Pheonix, 70’lerin büyük boy ihtişamından ilham alarak düşük camlı feminen bir siluet sunuyor. Blue Pegasus, dikdörtgen ve maskülen bir geometriye sahip ve koleksiyondaki en özlü şekil olarak öne çıkıyor. Her iki cinsiyeti de kucaklayan Grey Taurus, yeni pilot stiline ekstra bir doz tazelik katan çift çubuklu camıyla dikkat çekiyor.

Titan Minimal Art serisinin 25. yıldönümünde Silhouette teknik gelişmelerde de önemli ilerlemeler kaydetti. Sap trim bölgesi artık daha iyi ayarlanabilirliğe sahipken, burun köprüsü daha hassas ve estetik açıdan hoş bir görünüm için %20 kadar daha inceltilmiştir ve köprüden trime kusursuz bir şekilde hizalanmıştır. Dünyanın en uyarlanabilir ve esnek titanyum gözlüğü olarak nitelendirilen bu koleksiyondaki modeller, uzay gemisindeki koruyucu bir enerji kalkanı gibi saran birinci sınıf kılıflarda satışa sunuluyor.

Silhouette ,Titan Minimal Art koleksiyonunun 25. yılında optik serisindeki yeni modellere ek olarak, 2024 Titan Sun güneş serisine de beş yeni üye kattı. Nash, çift çubuklu ve atletik hatlara sahip sportif bir pilot; Avior, şık ve zarif iş insanları için klasik bir erkeksi şekil; Adara, geniş, zamansız bir görünüme sahip şık ve kadınsı bir model; uniseks Caleum, modernist bir düzenleme, şık ve hafif büyük boy iken, profesyonel uniseks Felis imza Silhouette stilini yansıtan pilot formlu bir model olarak Titan Sun serisindeki yerini alıyor.

Kaynak: Favrspecs

Nisan 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir