İKONİK CLOOS X ELSA SERİSİ

Danimarkalı Christopher Cloos, Avrupalı olmaktan çok küresel bir marka olarak kendine dünya optik pazarında yer açmayı hedefliyor. Süper model Elsa Hosk ile olan işbirliği de bunun son örneği…

Gustav Hossy ve Julius Langkilde tarafından 2017 yılında Danimarka merkezli olarak kurulan Christopher Cloos markasının hikayesi, kurucu ortakların tatil için Fransa’nın güneyinde bulunmalarıyla başladı. Markanın kurucuları sahilde vintage esintili güzel bir gözlük kullanan bir beyefendiyle karşılaştılar ve bu kişi kendini onlara Christopher Cloos olarak tanıttı. Gustav Hossy ve Julius Langkilde Christopher Cloos’dan o kadar etkilendiler ki, bu ilham verici beyefendi sayesinde markalarını kurmaya Fransa’daki tatilleri sırasında karar verdiler.

İskandinav minimalizminden esinlenerek klasik ve vintage silüetlerde optik ve güneş gözlükleri koleksiyonları hazırlamaya odaklanan Christopher Cloos, oldukça yeni kurulmuş bir marka olmasına rağmen dünya çapında hızlı bir büyüme süreci yaşıyor. Christopher Cloos oluşturduğu zamansız tasarımları ve her kesimden kullanıcıya uygun fiyat politikaları ile Danimarka’dan çıktığı yolda dünyanın çok çeşitli bölgelerine ulaşmayı başarıyor. Markanın ticari işleriyle ilgilenen kurucularından Gustav Hossy, Avrupa’dan sonra Christopher Cloos’u Amerika Birleşik Devletleri’nde de beğenilere sunarak markanın geniş bir alana yayılmasını hızlandıran isim oldu.

Christopher Cloos; Kopenhag, New York, Los Angeles ve Saint Barths’tan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin hemen hemen her eyaletinde ve Güney Amerika’da da optik mağazalardaki yerini sağlamlaştırdı. Markanın özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dikkate değer başarılarının ardından Avustralya ve Yeni Zelanda’da da lanse edilişinde Gustav Hossy’nin girişimci ruhu ve bizzat perakendecilerle yüz yüze görüşmesindeki ticari başarısı göz ardı edilemez. Christopher Cloos’un dünya çapındaki bu hızlı yükselişinde geleneksel satış stratejilerini verimli bir şekilde kullanmalarının yanı sıra dijital kanalları ve sosyal medyayı da aynı verimlilikte kullanmalarının payı oldukça büyük.

İskandinav tasarım yaklaşımlarını evrensel trendlerle birleştirerek modern görünümler elde eden Christopher Cloos, yüksek kalitede asetat ve paslanmaz çelikten oluşturduğu koleksiyonlarını elegant sunumlarla kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Marka her çerçevesini üzerinde logosu bulunan ayırt edici özelliklere sahip ve kalem kutusunu andıran kendine özgü deri çantalarıyla görücüye çıkarıyor. Markanın hayranları tarafından çok beğenilen bu sunum ile Christopher Cloos, tasarımdan malzemeye üretimden sunuma kadar her basamakta ne kadar titiz ve özenli olduğunu gözler önüne seriyor. Christopher Cloos optik ve güneş gözlüğü koleksiyonlarını daha sağlıklı hale getirmek amacıyla mavi ışığın zararlı etkilerini bloke edecek camların üretimini de gerçekleştiriyor. Koleksiyonlarını beğenilere sunarken kullanıcılara bu özel işlem görmüş mavi ışığa duyarlı camları bir tercih olarak sunmayı ihmal etmiyor.

CRISTOPHER CLOOS VE ELSA HOSK İŞBİRLİĞİ

Danimarka merkezli Christopher Cloos, Avrupalı bir marka olmaktan çok küresel bir marka olarak kendine dünya optik pazarında yer açmayı hedefliyor. Koleksiyonlarını bu hedefle hazırlayan marka, yaptığı işbirlikleri ve seçtiği marka elçileriyle de 2022’ye hızlı bir giriş yaptı.

Bir yılın üzerindeki hazırlık sürecinden sonra Christopher Cloos dünyaca ünlü top model Elsa Hosk ile işbirliği yaptığını duyurdu. İşbirliğine göre Kaliforniya’da yaşayan ve İsveçli olan Victoria’s Secret modellerinden Elsa Hosk markanın ilk küresel kadın marka elçisi oluyor. Bu ortaklık sayesinde Christopher Cloos İskandinavya’da başlayan yolculuğunu Atlantik’in diğer ucuna doğru genişletiyor.

Christopher Cloos, Elsa Hosk’un marka elçisi olmasının yanı sıra ünlü modelle ortak hazırladığı yepyeni bir optik ve güneş gözlüğü koleksiyonunu da beğenilere sunuyor. Tasarım sürecinin Elsa Hosk ile yürütüldüğü Cloos x Elsa isimli koleksiyon 1960’lara ve 1970’lere uzanan eski Hollywood döneminden ve İsveçli modelin gözlüklere yönelik tutkusundan ilham alınarak hazırlanmış. 1960’lardaki Hollywood film müzikleri ve 1970’lerin Kaliforniya sörf kültürü ve enerjisinin büyük izlerini taşıyan vintage esintili tasarımlar, stilleri ve duruşlarıyla zamansızlığa atıfta bulunuyor.

Tamamen sürdürülebilir malzemelerden hazırlanan Cloos x Elsa koleksiyonundaki optik ve güneş gözlüğü modelleri markanın son yıllarda üretimine başladığı mavi ışığın zararlı etkilerini bloke eden özel camlarla kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Moda ikonu ünlü model Elsa Hosk aracılığıyla dünya çapında lansmanı yapılan koleksiyon şimdiden büyük ilgi toplamayı başardı. Cloos x Elsa koleksiyonundaki vintage gözlükler, Christopher Cloos’un imzası haline gelen şık koyu kahverengi deri kutularda satışa sunuluyor. Deri kutuların iç kısımlarında ve çerçevelerin saplarında yer alan Elsa Hosk’un imzası ve Christopher Cloos logosu göz dolduruyor.

Kaynak: www.christopher-cloos.com

Mart 2022