MIGA STUDIO

BİREYSELLİK VE FÜTÜRİZM

Asya’ya özgü minimalist ve fütüristik duyarlılıkları, İtalya’nın kültürel zenginliğiyle harmanlayan bağımsız lüks marka Miga Studios, yeni serisini sunuyor.

Lüks gözlük markası Miga Studio, Hong Kong’daki kuruluşundan İtalya ve Japonya’daki çalışmalarına kadar her dönem tamamen el yapımı özel gözlük koleksiyonları hazırlamaya odaklanmaktadır. Marka genel itibarıyla hem İtalyan tasarım geleneğinden hem de dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden biri olan ve trendlere yön veren yaratıcı kutup Hong Kong’dan ilham alıyor. Gözlük sektöründe kapsamlı bilgi ve uzmanlığa sahip iki vizyoner tarafından kurulan Miga Studio’nun koleksiyonlarının temel amacı, markayı her türlü taklitten koruyan, her ayrıntı için kullanılan ileri teknolojisi ile tanınan benzersiz bir ürün yelpazesi oluşturmaktır. Markanın el yapımı gözlükleri başlangıçta sadece kurucularının arkadaşları ve aileleri için hazırlansa da bu çarpıcı gözlükler kısa sürede modayı takip edenler arasında popülerlik kazanmıştır. Miga Studio’nun çerçevelerinin tasarımı, kalite, renkler ve detaylar göz önünde bulundurularak en çok satan şekillere dönüşmektedir. Vintage türevli renkler ve özelleştirilmiş çerçeveler üzerine derinlemesine araştırmalarla birinci sınıf malzemelere yönelen Miga Studio, her geçen gün yükselen yıldızıyla optik sektöründe kalıcı bir iz bırakmayı başarıyor. Marka, farklı malzemeleri harmanlayan ve geleneksel gözlüklerin sınırlarını zorlayan benzersiz, fütüristik tasarımlar ortaya koymak için İtalyan özgünlüğünü Japon işçiliğiyle birleştiriyor. Bireyselliğe ve yeniliğe güçlü bir şekilde odaklanan marka, etkileyici koleksiyonlar sunma yolunda dikkat çeken işbirliklerine de imza atıyor.

Ses Getiren İşbirliği: Miga Studio x Hoet
Merkezi Treviso, İtalya’da bulunan Miga Studio ve Hoet Design Studio işbirliklerine yönelik kapsül koleksiyonlarını 23-26 Eylül 2022 tarihleri arasında Fransa’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük optik fuarlarından Silmo Paris’te tanıtarak sektörün ilgi odağı olmayı başardı. Hoet, markalarını veya kimliklerini geliştirmek için özel bir gözlük serisi hazırlamak isteyen şirketler için tasarımlar yapan bir stüdyo olarak teknik ustalığını bu ortak kapsül koleksiyon ile bir kez daha kanıtladı. Modern mimari de dahil olmak üzere benzer zevklere sahip olan iki marka, cesur, eğlenceli ve özellikle çok yönlü çerçevelerden oluşan göz kamaştırıcı bir koleksiyon hazırladı. Koleksiyondaki tasarımlar, zarif Mazzucchelli HD asetat malzemeleri ve 3D baskılı titanyumu denge ve mutlak teknik hassasiyetle bir araya getiriyor. Bu avangart kombinasyon, her iki markanın Dna’sında yer alan mimari ruhu yoğunlaştıran yeni bir estetik etkisi yaratıyor. Miga Studio x Hoet koleksiyonundaki her bir çerçeve, diyagonal kesiklere sahip dramatik titanyum kaş hizası tasarımıyla karakterize ediliyor. Aynı güç ve drama duygusu, uç parçalardan çekirdek tel seçimine kadar ayrıntılarda da izleniyor. Bu ortak proje 2019 Silmo Paris’te Miga Studio’nun Kurucu Ortağı Alessandro Fedalto ile Hoet tasarım ekibinin ilk kez bir araya gelmesiyle ortaya çıktı. Miga Studio, titanyum kullanımı ve yenilikçi detaylara sahip gözlükler için savunduğu manipülasyon teknikleriyle Hoet’in dikkatini çekmişti. Miga Studio x Hoet kapsülü, yuvarlak veya kareden cesur ve köşeli silüetlere kadar değişen polarize Zeiss lenslerle donatılmış üç optik çerçeve ve üç güneş gözlüğü ile piyasadaki yerini aldı.

Titan ve Taisho Görücüye Çıktı
Miga Studio 2023 İlkbahar/Yaz sezonuna Japon titanyumu ile ürettiği Titan ve en yüksek kalitedeki asetat ile ürettiği Taisho olmak üzere iki kategoriye ayırdığı ve 14 yeni modelden oluşan benzersiz koleksiyonuyla başlıyor. Marka yeni modellerinin tasarımlarından, model isimlerine kadar ilhamı mimariden alıyor. Miga Studio, hem Titan hem Taisho kategorisindeki tasarımlarında ön yüzleri doğrudan monoblok bir plakadan elde etmiştir. Taisho’nun 7.5 mm ve 12.0 mm olmak üzere iki kalınlık seçeneği bulunurken, titanyum olan Titan süper hafif 4.5 mm ve sağlam 11.0 mm olmak üzere iki seçeneğe ayrılmıştır. Modellerin isimleri, markanın geleneksel değerlere sadık kalırken çok kültürlülüğü kucaklayan çağdaş tasarıma olan bağlılığını kanıtlıyor. Taisho’dan Baltic ve Timber modelleri Kuzey Avrupa’da yaygın olan mimari tarzlara saygı duruşunda bulunuyor. Şık Frank, Zaha ve Louis modelleri geçen yüzyılın en önemli mimarlarından bazılarının isimlerini taşıyor. Öte yandan Titan, ikili Cosmopolis ve Metropolis ile sağlam Rider-Rafter dahil olmak üzere çeşitli ince ve cesur formlar sunuyor. Modulor isimli çerçeve ise markanın kendine özgü ham kesim stiliyle öne çıkıyor. Miga Studio, Titan ve Taisho’yu hazırlarken 12.0 mm asetat ailesine imzasını atıyor ve ön tarafa uygulanan karakteristik titanyum üst kısım, çerçevelerin siluetini parlak, ışıltılı bir vurguyla görsel olarak tamamlıyor. Titanyum söz konusu olmadığında ise çerçeveler, pozitif ve negatif alanların akıllıca bir oyunuyla monoblokun hacmini bozan benzersiz ham kesim frezelerle zenginleştirilmiştir. Takiron asetat, şeffaf koyu yeşil ve iki renkli havana gibi tipik canlı renkleriyle de öne çıkıyor. Titan modelleri artık Miga Studio’nun temel imzası haline gelen parlak mat zeytin gibi alışılmadık renk tonlarına bürünürken, siyah daireler ve zeytin çerçeveli iki renkli varyantlar bu kategoriyi ayrı bir boyuta çıkartıyor. Markanın Titan’da kullandığı Japon titanyumu o kadar düşük bir yoğunluğa sahip ki, 11.0 mm kalınlığına rağmen, aşırı hafifliği sayesinde bir kez takıldığında neredeyse fark edilmiyor. Miga Studio 2023 İlkbahar/Yaz sezonu için hazırladığı bu özel sürümüyle her mevsim gözlük severlerin yanında olmayı vadediyor.

Kaynak: Spectr

Mayıs 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir