Avantguard

“Değişim için Göz”

The Avantguard modaya uygun lüks tasarımlar sunarken, gözlerin korunmasını birincil amaç ediniyor. Üretimde ise titiz işçilikten ve çevre dostu yaklaşımdan ödün vermiyor.

The Avantguard’a Dair…
İngiltere merkezli gözlük markası The Avantguard’ın hikayesi, kurucusu 1977 Hindistan doğumlu Amerikalı girişimci Faiza Seth’in kendisine katarakt başlangıcı teşhisi konulduktan sonra çevre dostu temellere dayanan, estetik güzelliğe sahip, sürdürülebilir, modaya uygun ve erişilebilir bir gözlük markası oluşturma yolculuğuna çıkmasıyla başladı.
The Avantguard gözlükleri sürdürülebilir bir yaklaşımla Japonya’da üretiliyor. Markanın kurucusu Faiza Seith gözlük modasının estetik olarak öne çıkan, trendleri oluşturan güzel tasarımların varlığı ile güçleneceğine ek olarak, gözlüklerin çevreye minimum derece zarar veren, sürdürülebilir bir yaklaşımla üretilmesi gerektiğine inanıyor. Bu sebeple The Avantguard sadece en deneyimli üreticilerle çalışıyor ve sektörün en deneysel fikirlerini öne atmaktan çekinmiyor. Markanın inancı, yeni ve heyecan verici malzemeleri eski zanaatkar ellerle bir araya getirmenin yepyeni bir olasılık dünyası yaratacağıdır.
Tasarım güneş gözlükleri takmayı seviyordu ama kısa süre sonra bu camların gözlerine yeterli koruma sağlamadığını fark etti. Bir göz doktoruna muayene olduğunda yaşının genç olmasına rağmen kendisine katarakt başlangıcı teşhisinin konması, göz doktorunun kataraktın daha da kötüleşmemesi için bulutlu günlerde bile her zaman güneş gözlüğü takması gerektiğini tavsiye etmesi, girişimci ruha sahip Faiza Seth’in güneş gözlüğü tutkusunu perçinleyerek yeni bir markaya hayat vermesinin önünü açtı. İşte tam da gözlüklerin aksesuar olmanın yanında çok önemli birer sağlık aracı olmaları sebebiyle, The Avantguard kuruluş amacına uygun olarak UV400 ve mavi ışık koruması sunan birinci sınıf camlar kullanıyor. Böylece The Avantguard lüks segmente estetik olarak modaya uygun tasarımlar sunarken, gözlerin korunmasını birincil amaç ediniyor. Üretimde ise titiz işçilikten ve çevre dostu yaklaşımından ödün vermiyor.

Botanical Serisi ve Çevre Dostu Yaklaşım
The Avantguard’ın yaygın olarak kullanılan plastik asetat alternatifleri yerine yalnızca selüloz biyo-asetatlarla çalışmayı tercih ettiği bitki bazlı gözlük koleksiyonu Botanical göz kamaştırmaya devam ediyor. Bu özenli koleksiyondaki detaylar, ısmarlama üçgen menteşeler ve özelleştirilmiş metal tel çekirdekli şakaklara kadar pek çok seçilmiş özellik ile sunulmuştur. Tüm sap uçları ince bir vurgu rengiyle lamine edilmiştir ve iç sap uçlarında ekstra kavrama için asetat üzerine lazerle kazınmış çizgiler bulunuyor. Bu da kullanıcı için The Avantguard’ın daha fazla lüks ve konfor vadetmesine olanak tanıyor. Markaya özgü “Eye for Change” (Değişim için Göz) yazısı lazerle çerçevelerin iç kısmına kazınarak giyildiğinde görülebilecek şekilde mürekkeple dolduruluyor. Şakaklardaki iç kalınlık da ekstra konfor için çeşitli ve kavisli bir görünüm sunuyor.
Biyo-asetatlar, yenilenebilir kaynaklardan elde edilen maddeler kullanılarak yeni bir formülasyon altında üretilen pamuk ve odun hamuru liflerinden üretilen koleksiyon markanın başarı grafiğini olumlu anlamda etkiliyor. The Avantguard gözlüklerini çevre dostu biyo-asetat kullanarak tasarlayarak, fazla plastik kullanımını etkili bir şekilde ortadan kaldırıyor. 

Bu biyo-asetat yüzde 100 biyolojik olarak parçalanabilir, yani karbondioksit, su, metan, organik tuzlarda mineralize ve yeni maddelere ayrıştırılabilir, böylece doğaya geri döndürülebilir. Bu süreç, kaynakları gezegenimize geri döndürerek sürdürülebilir kalkınmayı gerçek anlamda sağlıyor. Bio asetat, endüstriyel kompostlama koşulları altında 115 gün içinde tamamen biyolojik olarak parçalanabilir. Geri dönüştürülmüş asetatları tedarik ederek onlara yeni bir hayat veren The Avantguard, rahatsız edici atıkları doğrudan çöp sahasına giden plastikleri azaltarak uygulanabilir bir malzemeye dönüştürüyor. The Avantguard ekibi aynı zamanda ileriye dönük olarak geri dönüştürülmüş metalleri de araştırıyor.  Markanın ambalajları FSC onaylı geri dönüştürülmüş kağıt kullanılarak üretilmiştir. Unity antistatik kimyasal içermeyen mikrofiber temizlik bezleri geri dönüştürülmüş plastik şişelerden ve doğal boyalı vegan deri keselerden yapılmıştır.
Tutkudan ve doğa ile modanın oynayabileceği olumlu rol arasındaki bağlantıdan ilham alan The Avantguard sürekli öğrenmek, büyümek, değişmek ve gelişmek üzerine dayalı marka felsefesiyle gün geçtikte hayranlarını çoğaltıyor.

Yeni Rewilding Koleksiyonu
The Avantguard merakla beklenen 2023-2024 Sonbahar/Kış sezonu için hazırladığı Rewilding koleksiyonunu tanıttı. Rewilding koleksiyonu doğayı, bilimi ve Japon işçiliğini Bloom, Grow ve Blossom isimli üç ayrı bölümle keşfediyor. Marka konseptini yineleyerek gezegen üzerinde olumlu bir etki yaratırken uzun ömürlü olan kaliteli gözlükler sunuyor. Rewilding koleksiyonu yalnızca geri dönüştürülmüş, biyolojik olarak parçalanabilir ve yeşil bitki bazlı asetatlar kullanılarak üretilen üç renk seçeneğinde on bir yeni güneş gözlüğü tasarımından oluşuyor.
The Avantguard’ın yeni koleksiyonu için sunduğu kampanya, uyum içinde çalışıldığında ortaya çıkan doğa ve moda arasındaki olumlu bağlantıdan ilham alıyor. Markanın yeni kampanyası, markaların sürekli öğrenme, büyüme ve gelişme arzusunun bir sembolü olarak gösteriliyor. Doğayı ve The Avantguard’ın doğadaki rolünü kutlamak üzere yola çıkan sıfır çevresel etkiye sahip çarpıcı kampanya, yapay zeka ile oluşturuldu.

Kaynak: The Eyewear Forum

Ocak 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir