VOGUE EYEWEAR

50.YILINI KUTLUYOR

Moda algısını yeniden tanımlamasıyla bilinen Vogue Eyewear, sofistike, eğlenceli ve renkli tasarımlarla geçen elli yılını özel bir kapsül koleksiyonla kutluyor.

Temiz kesimli profiller, ışıltılı katmanlar ve endüstriyel şık kenarlar, Vogue Eyewear’ın kapsamlı yelpazesine tanık olma şansı elde edildiğinde akla gelen sıfatlardan sadece birkaçıdır. Sofistike tasarımlarıyla modayı tanımlayanlar arasında yer alan Vogue Eyewear, marka ismini özenle ve özel bir amaca sadık kalarak seçmiştir. Ne de olsa Vogue kelimesinin sözlüklerdeki açıklamasına bakıldığında “hakim olan moda ifadesi” anlamına geldiğini görürsünüz. İlk olarak 1973 yılında beğenilere sunulan Vogue Eyewear, son derece şık gözlük koleksiyonlarıyla insanların kalbinde yer edinmek için gerçekten uzun bir yol kat etti. İtalya’da doğan marka, gözlük modasındaki baskın trendleri nispeten uygun bir fiyatla yansıtmasıyla biliniyor. Her zaman sezonun en sıcak trendleriyle uyumlu olan Vogue Eyewear, farklı zevklere sahip kadınlar için geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Vogue Eyewear’ın havalı ve zarif tasarımları, kullanıcısının yaşam vizyonunu güvenle ifade etmesine ve stilini güçlendirmesine dayanan duru bir inançla şekillendirilir. İster yüksek profilli yıldızların cazibesi ister taşralı şık yaşam tarzlarının özgürlüğü olsun, Vogue Eyewear herkes için etkileyici gözlük tasarımlarına sahiptir. Yıllar içinde marka, genç ve moda meraklısı tüketiciler arasında haklı olarak sadık bir hayran kitlesi kazanmıştır. 1990 yılında Vogue, Luxottica Group’un bir parçası oldu ve markanın alımlı tasarımlar, yenilikçi şekiller ve eğlenceli renklerden oluşan mirası daha da güçlendi. Bugün Vogue Eyewear, Kate Moss ve Eva Mendes gibi daha birçok Hollywood ünlüsü için popüler bir seçimdir. Vogue Eyewear, renkli olduğu kadar benzersiz tasarımlarıyla eğlenceli bir moda anlayışını benimseyen bir marka olarak zenginleşmeye devam ediyor.

Vogue Eyewear’ın reklam kampanyalarında yer alan dünyaca ünlü isimler ise markanın stiline daha fazla ihtişam katıyor. Bu lider marka tarafından tanıtılan yeni trendler #ShowYourVogue hashtag’i altında dalgalanmalar yaratıyor. Bu bağlamda süper model Gigi Hadid’in tasarım sürecinde rol aldığı işbirliği koleksiyonunun da büyük yankı uyandırması hiç şaşırtıcı olmadı. Zarif tavırlarıyla tanınan Gigi Hadid, toplum içine her çıktığında kusursuz stil anlayışıyla kalpleri çalma sanatında ustalaşmış bir isim olarak, Vogue Eyewear için ideal bir ortak oldu. Vogue Eyewear için Gigi Hadid’in tasarladığı koleksiyon, 90’lardan ilham alan kedi gözü şekillerinden oluşuyor ve modern bir dokunuşla yüksek etkili bir karakter kazanıyordu. Bu çarpıcı koleksiyon, cesur tasarımlar ve harika renklerle tarzını ortaya koymayı seven günümüz kadını için vazgeçilmezler arasındaki yerini aldı. Vogue Eyewear x Gigi Hadid koleksiyondaki retro-şık stiller, hayatı kendi şartlarına göre yaşamayı seven özgür ruhlu kadının ruhunu simgeliyordu. Güneş gözlüklerinden optik çerçevelere kadar bu koleksiyondaki tüm çeşitlilik göz doldurdu. Koleksiyonda aşırıya kaçmadan retro-hippi-şık görünümünü spor yapmayı sevenler için vintage bir dokunuş eklenen modeller de bulunuyordu.

Daha etkileyici gözlük stilleri ortaya çıkarma konusundaki kararlılığıyla Vogue Eyewear, her geçen gün yeni zirvelere tırmanmaya devam ediyor. Vogue Eyewear’ın bir diğer ikonik isim Hailey Bieber ile iki kez ortaklaşa hazırladıkları koleksiyonlar da markanın moda çevrelerinden tam not almasını sağladı. İlk Vogue Eyewear x Hailey Bieber koleksiyonu keskin açıları ve eğlenceli kesimleriyle gözlük tutkunlarının adeta bir festival ruhuna bürünmesinde öncü oldu. Büyük ses getiren ilk koleksiyonu, geçtiğimiz yıl Sonbahar/Kış sezonunda beğenilere sunulan yeni bir ortak seri takip etti. Fark yaratan stil ile en iyi görünümün birleştiği ikinci Vogue Eyewear x Hailey Bieber koleksiyonu sezonun en çok rağbet gören trendlerinden ilham alıyordu. Sonbahar ve Kış mevsimlerinin ışıltılı tonlarını ve yumuşak gölgelerini barındıran bu ikinci koleksiyon, en az ilki kadar ilgi ve beğeni ile karşılaştı. Sezonun tonlarını yansıtan ışıldayan opal renkler ve dikkat çekici açılar, bu koleksiyondaki birinci modele göz alıcı bir dokunuş yapıyordu. Yumuşak açılara sahip asetat model, Hailey Bieber’ın ikonik tarzını kum ve yeşil tonsürton camlara eşlik eden çerçeve renk seçenekleriyle yansıtıyordu. Rahat ve yenilikçi tasarıma eşlik eden metal rivetlerle öne çıkan ikinci model ise kahvaltılardan kokteyl etkinliklerine kadar her yerde güneş stiline eğlenceli bir yön vermek için tasarlanmıştı. Trendlere uygun toprak tonlarına eşlik eden Havana ve siyah camlar modelle mükemmel bir uyum sağlıyordu. Yıldızlarla dolu marka, portföyünü ve hayran kitlesini yeni ölçütler belirleyerek genişletmeye devam ediyor.

Vogue Eyewear 50. Yılını Kutluyor
Vogue Eyewear, 50. yıl kutlamalarını 1973’ten bu yana dünyayı görme biçimimizi şekillendiren herkese ithaf ediyor. Renkli, kapsayıcı ve yaratıcı marka, insanların trendleri modadan daha fazlasının bir ifadesi haline getirmesini kutluyor ve bunun kim olduğunuzla gurur duymakla ve stilinizi ifade edecek özgüvene sahip olmakla ilgili olduğuna inanıyor. Vogue olmanın ne anlama geldiğine dair eğlenceli ve interaktif ifadelerle dolu kampanya, markanın sürekli gelişen vizyonunu en çok satan Vogue Eyewear stillerinden oluşan bir 50. yıl kapsülü ile çerçeveliyor. Vogue Eyewear, favori rengi pembeyi 50. yıl kutlamalarında baş role yerleştiriyor. Vogue için kışkırtıcı ve cesur olan bu geniş spektrumlu renk, asilik ve kapsayıcılığın tamamlayıcı gerçekliğini, aidiyet duygusunu ve kimliğin gücünü kucaklıyor. Bu kucaklayışını logosuyla da oynayarak tamamlayan Vogue, yıldönümü kampanyası için özel olarak fütüristik yeni bir 3D metalik balon harfli logo hazırladı. Marka, 50. yıl kapsülündeki arşiv yıldızlarını çağdaş bir tavırla ve ambalajlarını sıcak pembe bir makyajla yeniledi. 70’lerin orijinal yıldızları ve cesur profil cazibesinin yanı sıra, 2000’lerin modaya uygun geometrileri ile göz alıcı retro şekillerini içeren 50. yıl kapsülü, Vogue Eyewear’ın her on yılını bir stille çerçeveliyor ve her birini bol miktarda kutlama pembesi ile yorumluyor.

Kaynak: Visionplusmag

Haziran 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir