Ziyaretçi rekoru kırdı

Silmo Paris dinamik bir sektör için çekim merkezi olduğunu 29 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasındaki görkemli fuar ile bir kez daha kanıtladı.

Silmo Generation’ın coşkusu Silmo Paris’in dört günü boyunca hissedildi. Geçen yıla kıyasla %18.3 artışla 15.902’si yurt dışından ve yine geçen yıla kıyasla %14.7 artışla 15.535’i Fransa’dan olmak üzere 31.337 ziyaretçi-alıcı fuara katıldı. Toplam ziyaretçi sayısı 2022’ye kıyasla %16.5 oranında yükseldi. Ziyaretçiler, Paris-Nord Villepinte’deki 75.000 m2’lik 6. ve 7. salonlarda toplam 929 şirketle etkileşim sağladı. Silmo Paris 2023’te hem ziyaretçilerin hem de katılımcıların enerji dolu ve hareketli bir fuar geçirmesi için gereken tüm unsurlar mevcuttu.

Bu yılki Silmo Paris, Paris etkinliğinin artık yeni koleksiyon ve markaların yanı sıra yenilikçi konseptlerin uluslararası ölçekte lansmanının yapılacağı yer olduğunu kesin olarak teyit etti. Fuarın gücü aynı zamanda yenilikçiliği, yaratıcılığı ve bilgiyi teşvik ederken bugünün ve yarının optiklerini icat eden şirketlere perspektif kazandırdı.

Folies Gruss’un büyüleyici ortamında verilen 30. Silmo d’OR ödülleri, fuarın temel direği olmaya devam ediyor. Organizatörlerin dürüstlük ve profesyonelliklerine içtenlikle teşekkür ettiği jüri üyeleri, tüm başvuruları titizlikle inceledi ve dikkatlerini çeken kreasyon ve yenilikleri tarafsız bir şekilde seçti. Jüri üyeleri görevlerinde, masaya farklı ve zorlu bir bakış açısı getiren optik sektörü dışından olan Jüri Başkanı Nicolas Fafiotte tarafından desteklendiler. Silmo d’OR ödülünü Children kategorisinde Etnia Barcelona, Sport kategorisinde Nike’ın Flyfree modeliyle Marchon, Vision kategorisinde Visiual Health ödülünü Varilux XR Series ile EssilorLuxottica, Optical System ödülünü ise Morrow eProgressives ile Morrow kazandı. Material-Equipment kategorisini Saargos, Optical Frame-Brand&Labels kategorisini Carven’in CC1086-Vedo’su ile Odlm-Seaport kazanırken, Sunglasses-Brand&Labels kategorisini Carven’in CC4091S Nove’si ile Seaport aldı. Technological Innovation in Eyewear kategorisini Sbrusset&Co, Sunglassess-Eyewear Designer kategorisini Blossom ile Andy Wolf, Optical Frame-Eyewear Designer kategorisini 9126 Lunettes Cat-Eye ile Cutler and Gross kazandı. Silmo d’OR ödüllerinden Premiere Classe Show Prize kategorisini Lane ile Veronika Wildgruber alırken, Jüri Özel ödülünün sahibi ise Ouvrage ile Lafont oldu. Silmo d’OR 2023 töreni, biri ilk kez olmak üzere iki ödülün daha verilmesi için de bir fırsat oldu. Optik sektöründeki bir şirketi çevresel etkisini azaltma ve sosyal etkisini optimize etme konusundaki katkılarından dolayı ayırt etmek amacıyla An Responsible Company Ödülü ilk kez verildi.  Fuar, ödül şartnamesini hazırlamak ve aday şirketleri değerlendirmek için Kurumsal Sosyal Sorumluluk ajansı Hyssop ile işbirliği yaptı. Optik profesyonelleri ve KSS uzmanlarından oluşan bağımsız bir jüri, başvuruları değerlendirdi ve bu ilk edisyonun kazananını Mykita oldu. Ayrıca Yılın Uluslararası Optisyeni ödülü de sahibini buldu. Bu yıl ödülü Edgard Group Kurucu Ortağı Jean-François Porte kazandı.

Sektörün geleceği, Silmo Paris tarafından ele alınan konuların merkezinde yer alıyor. Geleceğe adanmış çok disiplinli bir forum olan Silmo Next, Akıllı Gözlük, fizyolojik deneyimler ve çevreye duyarlı tasarım alanlarındaki en son teknolojik yenilikleri ve önemli gelişmeleri yeniden ele aldı. Bu sürükleyici retrospektifin yanı sıra Futurology, akıllı ürünleri test etmek, sanal gerçeklikteki yeni trendleri keşfetmek ve sürdürülebilir üretime yenilikçi bir yaklaşımla deney yapmak için benzersiz deneyim alanlarını tanıttı.

Trends Forum’da ise ziyaretçilere fuarda yer alan katılımcıların optik ve güneş gözlüklerinden oluşan tematik bir seçki sunuldu. Bu seçki aynı zamanda Silmo’nun dijital dergisi Trends’in 33. sayısında da yer alıyor.

Dünyanın dört bir yanından tasarım okulu öğrencilerine yönelik olan Optical Design Contest güncel bir tema olan spor üzerine gerçekleştirildi. Optik ve tasarım profesyonellerinden oluşan ve başkanlığını iç mimar, tasarımcı ve senaryo yazarı Marie-Christine Dorner’in yaptığı jüri, Lille’deki Esdac öğrencisi Hugo Plessis’in Tribi konseptini seçti.

Spor konusunda, Rugby Dünya Kupası’nın fuara paralel olarak düzenlenmesi ve 2024 Paris Olimpiyatları beklentisiyle, Silmo Academy bilimsel sempozyumu eğitim ve tartışma oturumu sırasında performansı optimize etmeye ve başarıyı garanti etmeye odaklandı. Bu temaya optik profesyonelinin performansı ve hastanın performansı olmak üzere iki açıdan yaklaşıldı. Çeşitli konuşmacılar, görme sağlığı, keskinliği veya yaşam kalitesi için performans ölçümlerini açıkladılar, göz sağlığını optimize etmek için yaşam boyunca iyi önlemleri ve uygulamaları paylaştılar ve ister mesleki nedenlerle ister akademik başarı, spor başarısı veya araba sürerken olduğu gibi güvenlik için olsun, optimum düzeltilmiş görmeyi performansla ilişkilendirmenin ne kadar önemli olduğunu vurguladılar.

Fuarda her gün, ziyaretçilerin ve katılımcıların izlenimlerini yakalamak, ürünlerin ve şirketlerin özgünlüğünü ortaya çıkarmak için röportajlar, tartışmalar ve canlı yayınlarla tamamlanan günlük haberlerin tamamına Silmo Paris’in web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz. Silmo Paris Optik Fuarı 20-23 Eylül 2024 tarihlerinde kapılarını yeniden açacak.

Ekim 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir