ÖNCELİKLE DOĞANIN HİZMETİNDE

Okyanusların ve denizlerin korunması misyonuyla premium kalitede gözlükler hazırlayan Sea2See’nin Kurucusu ‘Sürdürülebilir gözlükler değil, o gözlükleri kullananlar dünyayı değiştirecekler’ diyor…

Sea2See Eyewear, okyanuslara ve doğaya derin bir tutkuyla bağlı bir baba ve girişimci olan François van den Abeele tarafından kuruldu. Markanın Kurucusu François van den Abeele dünyanın her yerinde insanların gün geçtikçe çevreye daha duyarlı hale geldiklerine yönelik sarsılmaz inancıyla, çevreyi kirleten zihniyetlerin azalması, ekolojik açıdan dost materyallerin kullanımının artması, kaynakların koruma odaklı tüketimi gibi çevresel ve sosyal sorumluluk bilincine sahip bir ‘doğa insanı’ olarak karşımıza çıkıyor. Geleceğimiz ve çocuklarımızın geleceği için geride miras bırakacaklarımıza dair bilinç ve farkındalığın her artışıyla, dünyayı değiştirmeye bir adım daha yaklaştığımızı markasının temel felsefesi haline getiren François van den Abeele’nin en önemli misyonu ürünlerinin tasarım, üretim aşamaları da dahil olmak üzere tüketim alışkanlıklarına kadar geçen süreci mümkün olabildiğince çevre dostu bilince göre yapılandırmaktır.

Sea2See optik ve güneş gözlüğü koleksiyonlarının tasarım ve üretimini İtalya’da gerçekleştirirken, şık ve yüksek kalitedeki koleksiyonlarının tamamında materyal olarak Batı Afrikalı, İspanyol ve Fransız balıkçılarla işbirliği yaparak okyanus ve denizlerden topladığı plastik atıkları kullanmaktadır. Deniz ve okyanus atıklarını hammadde olarak benimseyen Sea2See’nin bu yaklaşımı optik endüstrisinde benzersiz bir konuma ulaşmasını da sağlıyor. Plastiğin ana hammadde kaynağı olması ve bu kaynağın sürdürülebilirlik amacıyla optik ve güneş gözlükleri haline getirilmesi sektörel anlamda Sea2See’yi gerçekten de öncü markalar arasına sokuyor. Marka, özellikle tüketicilerin de atık materyallerin birinci sınıf kalitede ürünlere dönüştürülebileceğini anlamaya başlaması için çalışmalarını sürdürüyor. Kurucu François van den Abeele, Sea2See’nin gözlüklerini her kullanan kişinin çevresel doğal döngüye okyanusların ve denizlerin temizlenmesine katkıda bulunarak önemli ölçüde destek olduklarını vurguluyor. Marka yakın geçmişte kurulmuş olmasına rağmen şimdiye kadar toplam 454 ton plastik atığı Afrika ve Avrupa’yı kuşatan okyanus ve denizlerden toplamış ve büyük önem verdikleri AR-GE çalışmaları konusunda gerek yaptıkları araştırmalar gerekse de yatırımlarla motivasyonlarını hiç kaybetmeden bu plastik atıkları titizlikle yeniden işleyerek yüksek kalitede ve zarif koleksiyonlara dönüştürüyor.

Sea2See’nin 2016’da ilk kez beğenilere sunduğu çağdaş tasarımlara sahip, sportif ve zamansız güneş gözlüğü koleksiyonu 18 modelden oluşuyordu. Marka geçen süre zarfında bu koleksiyonunu erkekler, kadınlar ve gençlere yönelik olmak üzere 250’den fazla optik ve güneş gözlüğü modeli ekleyerek genişletti. Sürdürülebilir ve çevre dostu felsefeye kendini adamış olan marka tüm gözlüklerinin kutu ve ambalajlarında şeker kamışı özünden yararlanmakta ve bu ambalajların üzerindeki baskıları da bitki bazlı mürekkeplerle yapmaktadır. Marka 2020 yılının Şubat ayında İspanya’nın Başkenti Barselona’da en büyük mağazasının açılışını gerçekleştirmiştir. Sea2See Eyewear ürünleri, dünyanın dört bir yanındaki önde gelen bağımsız optik perakendecilerde ve markanın temel felsefesine ve misyonuna kendini adamış zincir mağazalarda stoklanmaktadır. Sea2See Eyewear, Positano 02 isimli gözlüğü ile de İngiltere’de gerçekleştirilen 2020 Optician Awards’da ‘Yılın Çerçevesi’ ödülünü evine götürmeye hak kazanmıştır.

SEA2SEE 2021’DE
‘SEVDİĞİMİZİ
KORUYORUZ’ DİYOR

Sea2See Eyewear 2021 yılına yeni optik ve güneş gözlüğü koleksiyonunun reklam kampanyasını beğenilere sunarak devam ediyor. Yeni Sea2See kampanyasının fotoğraf çekimleri İspanya’nın Katalan sahilini süsleyen Akdeniz’in mavi sularında yapıldı. ‘Seastainable’ gözlük öncüsü Sea2See, okyanusları kurtarmak ve denizlerden atıkları çıkarmak için 2016 yılında ilk adımlarını attığı Katalan sahilinde çekimleri yapılan 2021 optik ve güneş gözlüğü modellerini içeren kampanyası ile DNA’sını birebir yansıtıyor. Sürdürülebilir değerlere adanmış ve optik endüstrisinde benzersiz bir yeniliğe imza atmış olan Sea2See, ekolojik ve sosyal bir çabanın parçası olarak toplanan geri dönüştürülmüş deniz atıklarından şık ve birinci sınıf kalitede gözlükler üretmeye devam ediyor. Sea2See’in 2021 koleksiyonu ve koleksiyona ait yeni kampanyası da, markanın olağanüstü bir güzelliğe sahip dünyamızı ve sevdiğimiz doğal hayatı koruma felsefesini güçlendirirken, gözlük severleri de bu felsefeyi gerçeğe dönüştürmede adeta iş birliğine davet ediyor.

Sea2See’nin 2021 sürdürülebilir çerçeveleri, zarafet ve estetik görünüm açısından yenilikçi olan ‘minyon’ kesim tasarımlarıyla dikkatleri üzerlerine çekiyor. Kadın ve erkeklere özel bu yeni ve şık tasarımlar, formları ve stilleriyle kullanıcılara kapsamlı seçenekler sunuyor. Hafiflikleri ve detaylarına gösterilen özenle beğeni toplayan modeller, rahatlık ve konfor vadediyor. Zamansız ve çağdaş renk kombinasyonlarına yer veren Sea2See 2021 gözlük koleksiyonu, doğadan ilham alan renk tonları ve renklere verdiği ‘dalgalanma efekti’ ile stil sahibi kullanıcıların ihtiyaçlarına ideal bir şekilde cevap veriyor.

Sea2See Eyewear’in 2021 optik ve güneş gözlüğü koleksiyonunda da diğer koleksiyonlarında olduğu gibi materyal olarak %100’ü okyanus ve denizlerden toplanan plastik atıklar kullanılmış ve tüm koleksiyon İtalya’da titizlikle üretilmiştir. Koleksiyonda kullanılan plastik atıklar UPSEA™ PLAST adı verilen biyo yakıtlarla yeniden kullanılabilir hammaddeye dönüştürülmüştür. Bu hammadde Cradle to Cradle ™ Gold sertifikalıdır ve gözlüklerdeki kaliteli bitişi; dayanıklılık, hafiflik ve kullanım kolaylığı ile birleştirerek benzersiz bir yeniliği temsil etmektedir.

Mayıs 2021