Tüm Miyop çocuklar için çözüm, çünkü her diyoptri önemlidir! Rodenstock MyCon ile hem miyopiyi hemde gelecekteki göz sağlığını güvence altına alın.

Günümüzde çocuklar boş zamanlarında dışarıda sosyalleşme yerine, tablet, bilgisayar ve cep telefonlarına doğrudan odaklanarak, cihazlarla olması gerekenden daha fazla vakit geçiriyorlar. Bunun sonucunda da çocuklarda miyopi daha fazla görülmeye başlandı. Yeni Rodenstock MyCon gözlük camları, tüm miyop çocuklara özel olarak miyopiyi düzeltmek, net görmeyi sağlamak ve miyopinin ilerlemesini önlemek için tasarlanmıştır. Miyop ebeveynlerin çocuklarında miyopi derecesi fark etmeksizin yetişkinlikte göz hastalıklarının yanı sıra miyop oluşma riski de yüksektir. Bu nedenle miyop gelişim sürecini olabildiğince erken yavaşlatmak çok önemlidir. Rodenstock, en üstün kalitede görmenin uzmanı olarak çocuklara her zaman en iyi görme konforunu sağlamayı garanti etmek ister. Bu nedenle, özellikle çocuklarda miyopinin ilerlemesini yavaşlatan ve ilk diyoptriden itibaren her miyop çocuk için önleyici olarak kullanılabilen MyCon gözlük camları ile bir çözüm geliştirdi. MyCon gözlük camları sayesinde ışık retinanın perifer yan alanlara düşecek şekilde dağılır. Bu nedenle miyop ilerleme kontrolüne yönelik tasarım alanları MyCon camlarının yan tarafındadır ve periferik ışığın retinanın arkasına düşmemesini sağlar. Bu şekilde yerleştirilen tasarım miyopinin ilerlemesini veya göz küresinin uzamasını yavaşlatır ayrıca çocuğun temel görme alanlarını etkilemez ve keskin görme sağlar.

MyCon, kanıtlanmış bir gözlük camı teknolojisidir
7 ila 14 yaşları arasındaki bir grup Avrupalı çocukta miyopinin ilerlemesini inceleyen harici ve bağımsız uzun dönemli klinik çalışması, Rodenstock MyCon camların etkinliğinin miyop ilerlemesini %40’a kadar yavaşlatabileceğini göstermiştir.

Rodenstock MyCon camlarının avantajları
MyCon gözlük camları 1.5, 1.6, 1.67 ve 1.74 indeksleriyle üretilir. Sonuç olarak, MyCon gözlük camları piyasada bulunan birçok miyopi gözlüğünden hem daha ince hem de daha hafiftir ve üst düzeyde estetik sunar, ayrıca miyopi yönetimi için herhangi bir ek cihaza gerek yoktur.
www.rodenstock.de/mycon

Mart 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir