Robert La Roche

50 Yaşında!

Avusturyalı gözlük markası Robert La Roche, 50. yılını tarihine saygı duruşunda bulunan ve benzersiz karakterinin altını çizen Essentials koleksiyonu ile kutluyor.

Kökleri yetmişlere dayanan Avusturyalı marka Robert La Roche, sanat ve modanın kesiştiği noktada designer gözlükleri temsil ediyor. Aynı adı taşıyan ikonik tasarımcı tarafından kurulan bağımsız marka, çok kısa bir sürede ünlülerin ve yüksek sosyetenin sevgilisi haline geldi. Peki bu başarının sırrı ne diye düşünüldüğünde her şeyden önce markanın klasik ve çağdaş trendlere dayanan modaya uygun tasarımlar sunması ve kaliteye olan derin bağlılığı akıllara geliyor.
Robert La Roche 1973 yılında dünyanın sanat ve stil merkezlerinden biri olan Viyana’da kuruldu. Modaya uygun çerçeve tasarımları kısa sürede Andy Warhol, Meryl Streep ve Yoko Ono gibi ünlüler tarafından giyilerek uluslararası ilgi odağı haline geldi. Bunun nedeni Robert La Roche’un tasarımları aracılığı ile iyi ve kaliteli yaşamı kutlamış olmasıdır. Sonuç olarak 1980’lerin dikkat çekici Viyana parti sahnesi, efsanevi Robert La Roche reklam kampanyalarında boy gösteren ünlü marka elçilerini ve Arnold Schwarzenegger gibi sayısız Hollywood takipçisini getirdi. Robert La Roche başarılı bir kariyerin ardından 1999 yılında emekli oldu. Ancak marka 2014 yılında yeniden lansmanla ve en son teknolojiye ve sanatsal tasarımlara olan aynı bağlılıkla geri döndü. Robert La Roche reklamlarının kendi başlarına sanat olarak kabul edildiğini burada belirtmek önemlidir. Öyle ki Avusturya Uygulamalı Sanatlar Müzesi 2016 yılında Gerhard Heller gibi isimlerin efsanevi kampanya fotoğraflarından oluşan bir sergiyi Avusturyalı gözlük tasarım mirasına ithaf etmiştir.
Yıllar geçtikçe, bazı Robert La Roche gözlük modelleri değerli koleksiyon parçaları haline geldi. Bugün bile marka, seri üretim yerine her biri 100 adet üretilen sınırlı sayıda renk ve modeli tercih ediyor. Ayrıca, gözlük zincirleri gibi ayrıcalıklı özellikler Robert La Roche gözlüklerini lüks ürünler dünyasına yükseltiyor. Küresel hayran kitlesinin klasiklere saygı duruşunda bulunan daha fazla trend tasarım için geri gelmesini sağlayan ürünlerden biri de bu zincirler olmuştur.

Essentials ile 50 Yıla Saygı Duruşu

Avusturyalı gözlük markası Robert La Roche, 50. yılını tarihine saygı duruşunda bulunan ve benzersiz karakterinin altını çizen bir koleksiyonla kutluyor. La Roche’un kendi markası, tıpkı Helmut Lang’ın modada silinmez bir iz bırakması gibi Yeni Dalga döneminin ruhunu yakalayarak uluslararası tanınırlık kazandı. Bu Avusturyalı yetenekler kendi sektörlerinde küresel çapta devrim yarattı.

Günümüzde Kamilia Kusz’un Kreatif Direktörü olduğu marka, 1980’ler ve 1990’lardan ikonik modelleri yeniden canlandırarak kökenlerini onurlandırıyor. Yuvarlak ve büyük boydan dar ve dikdörtgene kadar değişen yeni cüretkar asetat çerçeveler siyah, kirli beyaz, kırmızı ve yeşil olmak üzere dört büyüleyici renk şemasıyla geliyor. Bu renkler, imza niteliğindeki şekilleri vurgulayarak onları gelecek dönem için yeniden tanıtıyor. Robert La Roche’nin 50. yıldönümüne özel yeni Essentials serisi Kamilia Kusz’un titiz rehberliği altında önemli bir dönüşüm geçirdi. Olağanüstü hafif güneş gözlükleri ve optik çerçevelerden oluşan bu klasik ürün yelpazesi, son yılların en çok satan ürünlerinden esinlenerek,

yumuşak doğal tonlar ve abartısız gölgelerle doğal bir İtalyan özüne sahiptir. Yuvarlaktan dikdörtgene, küçükten büyüğe uzanan çok çeşitli şekiller, her tercihe mükemmel uyum sağlıyor. Yeni sunulan yuvarlak çerçeveler konforu artırarak Essentials koleksiyonunu günlük kullanım için ideal bir arkadaş haline getiriyor.
Marka 50. yıldönümü koleksiyonu Essentials için trendlerin sürekli akan döngüsüne değinmek ve gerçekten ustaca tasarımın her zaman modaya geri döneceği gerçeğini vurgulamak istiyor. Bu nedenle en üst düzey işçilik bir numaralı öncelik oluyor. Robert La Roche Kreatif Direktörü Kamilia Kusz Essentials’daki modellerinin bundan 50 yıl sonra da şimdiki kadar iyi görüneceklerinden ve hissettireceklerinden emin olduğunu belirtiyor. Robert La Roche, 50 yıllık varlığı boyunca sürekli olarak kusursuz işçiliğiyle tanınmıştır. İster İtalyan asetatından ister Japon titanyumundan üretilmiş olsunlar, benzersiz konforu garanti etmek için sürecin her aşamasında en yüksek standartlara uyulmaktadır. Menteşeler ve tel çekirdekler bile özel yapımdır. Aynı şekilde cesur çerçevelere sahip Essentials koleksiyonu da ödün verilmeyen marka standartlarının yanı sıra, hafiflik ve konforu da kullanıcılarına yaşatıyor.

 

Kaynak: Favrspecs

Kasım 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir