30 YILA ÖZEL ‘SIGNATURE’

Trendleri şekillendiren otantik tasarımlarıyla otuzuncu yılını kutlayan Munic, Signature serisiyle doğanın dört elementini onurlandırıyor.

Munic Eyewear, merkezi Münih’te bulunan bir Alman gözlük markasıdır. 1991 yılında tasarımcı ve Ceo Marcus Riess tarafından kuruldu ve şu anda Ari ve Marcus Riess çifti tarafından yönetiliyor. Seri üretimin yoğun olduğu bu günlerde, insanlar el yapımı hissi veren ve özel bir özenle üretilmiş ürünlere özlem duyuyorlar. İşte Munic net çizgileri, uyumlu renkleri ve stil belirleyici değerleriyle bu özlemi gidermeyi misyon edinmiştir. Markanın modaya uygun ve otantik gözlük koleksiyonlarında her ayrıntıya sevgiyle ve titizlikle yaklaşılmaktadır ve marka zevklerine göre karar veren stil sahibi insanlar için tasarımlar oluşturmaktadır.

Munic, uzun süreli keyif vadeden en iyi kalitede sürdürülebilir tasarımlarını el yapımı olarak Almanya, Avusturya ve Japonya’da imal etmektedir. Moda sürekli değiştiğinden, Munic her trendi körü körüne takip etme zorunluluğu hissetmiyor. Munic’e göre sanat sadece eğilimleri hissetmek değil, o eğilimleri yaratmaktır da. Bu sebeple Munic trendleri takip etmek yerine trendleri yaratıp şekillendiriyor. Munic minimalize edilmiş, gösterişsiz ama asla sıkıcı olmayan bir tasarım çizgisiyle ayrıntılardan ödün vermeden koleksiyonlar hazırlıyor.

Munic, iki benzersiz tasarım konseptiyle ön plana çıkıyor. TwinStyle bir tasarımı iki çerçevede iki farklı malzemeyle buluşturuyor. Böylece tasarım, boyut ve uyum açısından aynı ancak stil ve ifade açısından farklı iki ayrı silüet sunuyor. Munic’in TwinStyle konseptinin büyük rağbet görmesinin ardından küçük tasarım farklılıkları, renk nüansları, boyut ve malzeme farklılıklarını içeren Twin Evolution ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

30. YILDÖNÜMÜNE ÖZEL ‘SIGNATURE’

Munic otuzuncu yıldönümünü kutlamak amacıyla sign (işaret) ve nature (doğa) kavramlarını birleştirerek Signature (İmza) ismini verdiği koleksiyonunu beğenilere sunuyor. Koleksiyon Munic’in eşsiz tasarım anlayışını, markanın doğaya ve sürdürülebilir ürünlere olan hassasiyetiyle harmanlıyor. Signature koleksiyonundaki tasarımlar için su, hava, ateş ve toprak elementlerinden esinlenilmiştir.

Şıklık, en üst düzeyde işçilik, üstün kalite ve detaylardaki özeni bir araya getiren yıldönümü koleksiyonu ‘Üstümde hava, altımda toprak, içimde ateş ve etrafımda su’ konseptiyle görücüye çıkıyor. Koleksiyonun ilk tasarım serisi su elementi ile karakterize ediliyor. Akıcı şekiller, net bir tasarım dili ve uyumlu renklerle ön plana çıkan su serisinde ince dalga deseni ve saplardaki işlemeler dikkat çekiyor.

Munic’in Signature koleksiyonunun bir sonraki serileri, toprak ve hava elementleri konseptleriyle birkaç ay içerisinde art arda piyasaya sürülecek. Markanın yıldönümü koleksiyonunun son tasarım serisi olan ateş ise 2022 Sonbahar/Kış sezonuyla birlikte beğenilere sunulacak.

Kaynak: Spectr

Mayıs 2022