LOOL

Mimari Cazibe

Etnia Eyewear Culture’ın yeni markalarından Lool, sadece dört gram ağırlığında ultra hafif teknik gözlükler ve montajı kolaylaştıran patentli bir menteşe sistemi sunmasıyla öne çıkıyor.

Etnia Barcelona markası 2022 yılında yeni tüketici trendlerini karşılamak ve gözlük sektöründeki konumunu güçlendirmek için Etnia Barcelona’nın kendisine ek olarak üç yeni bağımsız markayı bünyesinde barındıran Etnia Eyewear Culture Group’u kurdu. Bu üç yeni bağımsız markadan The Readers, mavi ışık filtreli ve biyo-asetat çerçeveli okuma ve güneş gözlükleri sunuyor. Okuma tutkunlarına odaklanan markanın amacı okumayı herkes için erişilebilir kılmaktır. Diğer yeni bağımsız marka Allpoets, biyo ve geri dönüştürülmüş asetattan (CRT) ve metalden yapılmış optik ve güneş gözlüklerini içermektedir. Markanın misyonu çevresel etkiyi en aza indirmeye yardımcı olurken, sürdürülebilirlik ve çevre dostu üretim değerlerini teşvik etmektir. Etnia Eyewear Culture’nin üçüncü yeni markası Lool ise sadece dört gram ağırlığında ve 0.5 mm kalınlığında ultra hafif teknik gözlükler ve montajı kolaylaştıran patentli bir menteşe sistemi sunmasıyla öne çıkıyor. Mimari ve ürün tasarımından ilham alan Lool, yaratıcı, işlevsel ve hafif gözlükler hazırlıyor.

En iyi menteşe sistemi hedefi
Lool markası, en iyi vidasız menteşeyi oluşturmayı hedefleyen bir projenin hayata geçirilmesiyle beğenilere sunulmuştur. Kuruluşundan bu yana Lool, farklı profillerin ortak bir hedefle işbirliği yaptığı multidisipliner bir tasarım stüdyosu olarak öne çıkıyor. Marka en iyi vidasız menteşeyi oluşturma hedefine ulaşmasının ardından hem işlevsel hem hafif hem de benzersiz gözlük koleksiyonlarını tasarlamaya ve üretmeye odaklandı. Barselona’da bulunan Lool tasarım stüdyosundaki ekip; reklamcılık, markalaşma, tasarım, moda ve gazetecilik gibi farklı disiplinlerin bir karışımından oluşuyor ve bu durum markanın optik alanında yenilikçi ve eşsiz bir vizyona sahip olmasını sağlıyor.

Barselona’dan güç alıyor
Barselona geçmişten günümüze kadar devam eden süreçte güçlü bir endüstriyel tasarım, grafik tasarım ve mimari geleneğine sahip olmuştur. Lool da Barselona’yı dünyadaki diğer köklü şehirler arasından yaratıcı bir referans noktası seçerek, tasarımlarında şehrin tarihinden ve kültürel dokusundan güç almaktadır. Lool Barselona ve kültürünü tasarımlarına yansıtmak ve bu köklü geleneğe sahip şehri öne çıkarmak amacıyla özen ve titizlikle çalışmaktadır.

İlham kaynağı mimari
Lool, bir gözlüğün tasarlanıp ortaya çıkma sürecinin tümüne bir bina inşası gibi bakıyor. Mimari özellikle de Barselona mimarisi ile yakın bağları olan marka, koleksiyonlarının temalarını tanımlarken çağdaş mimarinin formları ve kavramlarından ilham alıyor. Ayrıca Lool, tasarladığı her ürünün uzun bir kullanım ömrüne sahip olması gerektiğine inanıyor. Bu sebeple tüm Lool gözlükleri kalıcı olmak için üretiliyor. Lool gözlüklerinde kalıcılığa ulaşmak için dayanıklılığı sürdürülebilirliği mümkün kılan en iyi hammaddelerle çalışarak sağlıyor. Markanın Tectonic, Stereotomic ve Deco olmak üzere farklı ihtiyaçlara cevap veren üç prestijli serisi bulunuyor.

Deco serisi genişledi
Barselona markası Lool, göz kamaştırıcı Deco serisini çarpıcı dekoratif sapları bulunan yeni gözlükler ekleyerek geçtiğimiz ay genişletti. Titanyum ve üstün kaliteli cilalarla üretilen yeni tasarımlar, elmastan esinlenen yeni bir ön pim ile mükemmel bir uyum içinde tanımlanıyor. Lool enjeksiyon kalıplama kullanarak titanyumda neredeyse her şekli oluşturmayı mümkün kılan yenilikçi teknolojisini özenle kullanıyor. Konsept, minimalizm ve hafiflik nitelikleriyle lüksü hedefleyen markanın vizyonunu koruyarak, yeni renkler ve kenarlar ile zarif ve sofistike şekiller sunmasını sağlıyor. Lool’un ünlü Deco serisi, lüks yüzeylere sahip sofistike ve dekoratif bir koleksiyondur. Koleksiyon, belirgin geometrik çizgiler ve dekoratif unsurlarında bol detay içeren parlak malzemelerden oluşan yapılarıyla Art Deco akımından esinlenmiştir.

Yeni sezona yeni koleksiyon
Lool 2023 Sonbahar/Kış sezonuna minimalizmi ve renkleri ile öne çıkan ünlü Tectonic serisinin bir parçası olarak hazırladığı yeni koleksiyonu ile giriş yapıyor. Etnia Eyewear Culture Group markası olan Lool yeni koleksiyonunda çağdaş sanatı ilham kaynağı olarak kullanıyor. Çağdaş sanatta nesnelerin özünü ifade etmeyi amaçlayan akımdan yola çıkan Lool, altı yeni modelin her birini duyulara yönelik sanat eserlerine dönüştürmek için form ve renkle oynuyor.

Lool yeni koleksiyonda uzmanlığını sergileyerek ultra hafif çerçeve segmentindeki liderliğini pekiştiriyor ve kendisini teknoloji, renk ve tasarımda bir referans olarak konumlandırıyor. Marka altı yeni modeliyle; her bireyin yüzünü, tarzını ve kimliğini tamamlayacak şekilde tasarlanmış çoklu renklerin kullanımıyla kişiliğini kazanan zamansız tasarımlara sahip hafif, rahat ve işlevsel Tectonic serisini genişletiyor.

Eylül 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir