Linda Farrow

Mirasın İzinde

Lüks İngiliz gözlük markası Linda Farrow 2024 İlkbahar/Yaz sezonunu maskülen çizgilerdeki yeni Black Series koleksiyonu ile selamlıyor.

İngiltere merkezli olarak 1970 yılında kurulan Linda Farrow lüks gözlük markası kısa sürede beğeni topladı. Aslen kendisi de bir moda tasarımcısı olan Linda Farrow, güneş gözlüklerini moda olarak ele alan ilk kişilerden biriydi ve her zaman zamanın nabzını tutan son teknoloji koleksiyonlar üretti. Yirmi yıllık bir aradan sonra Linda Farrow markası 2003 yılında, tasarımcının oğlu Simon Jablon’un 24 yaşındayken annesinin orijinal tasarımlarından oluşan bir koleksiyonu ortaya çıkarmasıyla yeniden hayat buldu. Simon Jablon 2003 yılında lansmanını yaptığında koleksiyonlar birbirine benzeyen ve aynı genel özellikleri taşıyan modellerden oluşuyordu. Piyasaya meydan okuyan kimse yoktu. Pazarı değiştirerek, pazara renk getiren Jablon, aslında annesinin yarattığı Dna’yı takip ederek bu başarıyı yakaladı.

Tasarım, yaratıcılık ve lüks gibi unsurların tümünü birleştirerek mühendislik eseri ürünler ortaya koydu. Simon Jablon’un annesinin öncülük eden tasarımlarına ruh veren Dna’yı takip etmesi, Linda Farrow markasının yepyeni bir solukla yeniden hak ettiği konuma gelmesini sağladı. Başlangıçta Linda Farrow Vintage adı altında markayı yeniden lanse eden orijinal arşiv teklifi, Browns ve Harvey Nichols gibi önde gelen büyük mağazalarda hızla stokçular kazandı. Arşiv koleksiyonuna yönelik benzeri görülmemiş talep, Simon’ın markayı tamamen canlandırmasına ve annesinin sınırları daima ve istikrarla zorlayan vizyoner tasarıma olan bağlılığını sürdüren kendi Linda Farrow gözlük koleksiyonlarını hazırlamaya başlamasına yol açtı. Bugün dünyanın en beğenilen tasarımcılarıyla yaptığı işbirlikleri ve ödün vermeyen lüks ana koleksiyonlarıyla tanınan Linda Farrow, 30’dan fazla bağımsız mağazası, imtiyazları ve 500 küresel toptancısıyla modanın en heyecan verici markalarından biri olarak kendini kanıtlamıştır. Aralarında Gigi ve Bella Hadid, Rihanna, Beyonce, Kendall Jenner ve Lady Gaga’nın da bulunduğu ünlülerle sık sık bir araya gelen ve gelecekte yeni ve heyecan verici işbirliklerine imza atacak olan Linda Farrow’un hızında hiçbir azalma belirtisi görülmüyor.

Yeni Sezonu Black Series ile Karşılıyor
Linda Farrow, 2024 İlkbahar/Yaz sezonu için özel Black Series koleksiyonunu beğenilere sunuyor. Bu koleksiyon öncelikle daha maskülen bir kitleye yönelik ve olağanüstü teknik hassasiyetin yanı sıra yeni bir sade zenginlik duygusu sunmayı amaçlamaktadır. Hafif bir zarafetten hoşlanan seçici gözlük severler için hazırlanan Black Serisi, titizlikle tasarlanmış ve tamamı siyah renkte şık bir estetikle tamamlanmış ürünlerden oluşuyor. Koleksiyon, karmaşık katmanların ve detayların kendilerini yavaşça kullanıcıya gösterdiği gizli ve şık bir görünümle sonuçlanıyor. Markanın 11 farklı güneş gözlüğü tasarımından oluşan koleksiyonunda Enzo modeli, seride özetlenen sanat ve çığır açan tasarım ilkelerinin bir kanıtı olarak öne çıkıyor. Saf Japon titanyumu kullanılarak Japonya’da titizlikle el işçiliğiyle üretilen bu çerçeve, pilot formuyla büyülüyor. Katmanlı titanyum tasarım, karmaşık tornalı süslemelere sahip göz alıcı yan kalkanlarla süslenen çerçeve, UV ışınlarına karşı optimum koruma sağlamak, konfor ve görsel netlik sağlamak için yüksek performanslı Zeiss güneş camları ile donatılmıştır. Ayrıca, markanın kendine özgü logosuna sahip konik şakaklar ve uyarlanabilir burun yastıkları kullanıcının rahatlığını ön planda tutularak tasarlanmıştır.

Yeni Black Series koleksiyonundaki Edano pilot formlu güneş gözlüğü de Linda Farrow’un hassas işçiliğe olan sarsılmaz bağlılığını örneklemektedir. Bu çerçevesiz güneş gözlüğü, parlak yuvarlak bir kenar elde etmek için titizlikle elde cilalanmış 3 mm kalınlığında düz gri camlara sahiptir. Titanyum çerçeve, iç üst kaş boyunca uzanan ve ayırt edici konik şakaklara sorunsuz bir şekilde uzanan özelliklerle detaylandırılmıştır. Edano güneş gözlüğü, ayarlanabilir burun yastıkları ve üst çubuktaki ince logo süslemeleriyle özenle tamamlanmıştır. Buna karşılık, Fletcher isimli güneş gözlüğü ise tasarımındaki inceliği benimseyerek yüzde hoş bir hava yaratmaktadır. Mat nikel vurgulara sahip siyah asetattan üretilen bu köşeli asetat güneş gözlüğü, kare titanyum köprü detayına uzanan fasetlerle süslenmiştir.Linda Farrow’un yeni Black Series koleksiyonu aynı zamanda klasik pantolardan ve minimalist yuvarlak silüetlerden, kare ve dikdörtgen tasarımlara kadar uzanan çeşitli 15 oftalmik şekil sunuyor. Danilo modeli, köşeli bir optik tasarım oluşturmak için hassas bir asetat rimle katmanlanmış, ince tasarlanmış saf titanyum bir çerçeve olarak öne çıkıyor. Danilo, ince logolu bir burun köprüsüne bağlanan ayarlanabilir titanyum burun pedleri ve ikonik Linda Farrow dereceli sap ile birlikte sunuluyor. İnce Cedric optik modeli köprüde titanyum detaylara ve sarılı menteşeler üzerinde yükseltilmiş pimlere, şakaklarda ise ince titanyum uç detaylarına sahiptir. Model Bay ise ince siyah asetattan şekillendirilmiş hafif bir çerçeve vadediyor. Bu yükseltilmiş temel ürün, özel nikel titanyum menteşeler ve gizli logo detaylarının yanı sıra, kişiye özel bir uyum için asetat ön kısma yerleştirilmiş ayarlanabilir titanyum burun pedlerine sahiptir. Kaş kısmı kazınmış Linda Farrow logosuyla süslenmiştir.

Kaynak: Favrspecs

Mart 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir