Philipp Plein Opmar Optik’teydi

Ünlü tasarımcı Philipp Plein Opmar Optik’in İstanbul İstinyepark mağazasında yoğun ilgiyle karşılanarak, yeni güneş gözlüğü koleksiyonunu tanıttı.

Lansmanda İstanbul müşterilerinin son 10 yılda oldukça değiştiğini gözlemleyen Philipp Plein, “Buradaki tüketicilerimizin zevkinden hiç kuşkum yok, İstanbul son derece heyecan verici bir kitleye sahip. Burada gece hayatından alışveriş eğilimlerine yaşanan değişim beni çok heyecanlandırıyor” dedi.

Türkiye’de seçkin optik mağazalarında satılan Philipp Plein markası moda dünyasında lüks deri ve çivili yüksek topuklu ayakkabılarının yanı sıra, Roller Coster’lar, robotlar ve kafes dövüşlerini içeren abartılı podyum gösterileriyle tanınıyor. Yeni güneş gözlüğü koleksiyonunun tanıtımı için İstanbul’a gelen Philipp Plein, markanın gösterişli dünyasına uygun gözlükleri moda sevenler ile buluşturdu.

Philipp Plein’in kuru kafa sembolü tüm ürünlerinde kendini gösterirken taşlarla bezenmiş yeni sezon güneş gözlüğü koleksiyonunda da görülüyor. Kuru kafa figürünü öne çıkaran Philipp Plein markası ürünlerini giyen moda severler kendini daha dinamik, genç ve modern hissediyor.

Dünyaca ünlü İtalyan De Rigo firması tarafından üretilen Philipp Plein kendini genç hissetmek isteyen ve modayı yakından takip edenler için güneş gözlüğü koleksiyonunu 2023 Sonbahar/Kış sezonunda sunuyor.

Rock and roll, güzellik ve ihtişam; Philipp Plein markasının anahtar kelimeleri arasında yer alıyor. Plein, tasarımlarını minimal yaklaşımdan uzak, gösterişli olarak tanımlıyor. Plein, lüks ve sıra dışılık deyince akla gelen ilk Avrupalı tasarımcılar arasına giriyor. Unutulmaz olmak için hiçbir masraftan kaçınmayan tasarımcının moda haftalarında yaptığı gösterileri gerçek boyutlarda Roller Coster’lar, canavar kamyonlar, patlamalar, kafes maçları ve Jet Ski şovları içeriyor. Maksimalist yaklaşımı, kışkırtıcı ve iddialı tasarımları tüm ürünlerinde kendini gösterirken yenilikçi bakış açısı ile NFT dünyasına girişi, özel sınırlı sayıda üretilen farklı koleksiyonlar ile öne çıkıyor.

Philipp Plein kariyerine ailesi ve arkadaşları için mobilya tasarlayarak başladı. Tasarımları iç tasarım sektöründe ilgi görünce kendi adını taşıyan markasını kurdu. Hiçbir malzemeyi israf etmek istemeyen Plein, mobilyalarından arta kalan derilerden çanta ve aksesuar yapmaya başladı. 2003 yılında, ünlü bir marka için Alman ticaret fuarında bir salon tasarlaması istendiğinde, imza niteliğinde kristal taşlarla bezenmiş kuru kafalı ceketler tasarlayıp sattı. Bir günde 100.000 Euro’nun üzerinde gelir elde etti ve böylece bir yıl sonra moda markası doğdu. Plein’in günümüzde dünya çapında mağazaları var. Yeni güneş gözlüğü koleksiyonu erkek ve kadın olmak üzere iki kategoride sunuluyor. Philipp Plein’in imza niteliğinde kristal taş kullanımlarını güneş gözlüklerinde de göreceğimiz yeni sezonda en çok oversize modeller öne çıkıyor.

Ekim 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir