EN İYİ AVUSTURYA MARKALARI I

SINIRLARI ZORLUYOR

Avusturya’nın en iyi gözlük markaları, yenilik söz konusu olduğunda kapasitelerini zorluyor ve hep sınırların üzerinde performans sergiliyor.

YENİLİKÇİ RUH VE ÇEVRE BİLİNCİ

Diğer pek çok gözlük tasarım merkezinin aksine, Avusturya’nın gözlük markaları tipik bir stil anlayışını taşımıyor ya da bir dizi benzer özellikleri bir araya getirmiyorlar. Avusturya merkezli bazı markalar geleneksel kaliteye ve klasik görünümlere odaklanırken, diğerleri kırmızı halıya çıkan ünlülerin tercih ettiği avangart tasarımlarıyla veya sporcular ile sportif yaşam tutkunlarının beğenisine sundukları modelleriyle ön plana çıkıyor. Avusturyalı markaları tek çatı altında toplayan temel noktalar olarak ise tümünün yenilikçi ruha ve çevre bilincine fazlasıyla sahip oluşları gösterilebilir. Sürdürülebilirliğe, yerel üretime ve kısa, şeffaf tedarik zincirlerine özel önem veren Avusturya markaları, bu sayede tüm demografik gruplardan sürdürülebilirlik bilincine sahip kullanıcılar için doğal bir seçim haline geliyor. Avusturya’nın en iyi gözlük markaları, yenilik söz konusu olduğunda kapasitelerini zorluyor ve hep sınırların çok üzerinde bir performans sergiliyor. Mümkün olanın sınırlarını zorlayan bu markalar dünyanın çeşitli öne çıkan markalarıyla kıyaslandıklarında, daha dayanıklı, esnek, rahat, hafif ve çevresel olarak sürdürülebilir gözlükler ortaya koyuyorlar. Örneğin Silhouette dünyanın en hafif çerçevesi unvanını elinde tutarken, Gloryfy ve Spect Eyewear, gözlükleri gerçekten kırılamaz ve yok edilemez hale getirmek için birbirleriyle yarışıyor. Öte yandan Neubau Eyewear ve Rolf Spectacles, gözlüklerde doğal malzemeler kullanmanın yeni yollarını bularak sektörü daha sürdürülebilir olmaya ve sentetiklere daha az güvenmeye davet ediyor. Küresel çapta diğer gözlük markalarından farklılık gösteren en iyi Avusturya markalarına daha yakından göz atmaya ne dersiniz?

SILHOUETTE DAİMA HAFİF VE ZARİF

Elli yılı aşkın süredir sektörde olan Silhouette, Avusturya’yı gözlük tasarımı dünyasında kalite, işlevsellik, hafiflik, dayanıklılık ve zarafet gibi temel konuların vazgeçilmezleri arasına yerleştirdiği için ülkenin en iyi markaları arasındaki birinci sırayı fazlasıyla hak ediyor. Kurulduğu 1964 yılından bu yana, markanın ileri görüşlü yaklaşımları gözlük endüstrisini sürekli olarak öteye taşımıştır. Silhouette teknik yenilikler, benzersiz malzemeler ve cesur yeni tasarımlarla çıtayı yükseltmiştir. Titanyum konusundaki rakipsiz ustalığı, tescilli çerçeve malzemesi SPX ve dünyanın en hafif gözlükleri de dahil olmak üzere sürekli olarak sağlam, ultra hafif çerçeveler hazırlaması optik dünyasına adeta hediye gibidir. Ürünleri yüzden fazla ülkede satılan köklü ve dünya çapında tanınan bir marka olan Silhouette, bazı yönlerden hala yerel bir Avusturya işletmesi oluşuyla mütevazı ve samimi kimliğini korumaktadır. Anneliese ve Arnold Schmied tarafından kurulan marka, şu anda üçüncü neslin yönetimde olduğu bir aile şirketidir. Köklerine ve yenilikçi vizyonuna sadık kalan markanın tüm çerçeveleri, karbon-nötr üretim ve çevresel sorumluluğa odaklanarak Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nde sürdürülebilir bir şekilde üretiliyor. Markanın dünyanın dört bir yanında ofisleri olsa da üretimleri yerel olarak sürdürülüyor ve çalışanlarının büyük çoğunluğu doğrudan markanın Linz’deki merkezinde görev yapıyor.

ANDY WOLF CESUR VE TAVİZSİZ

Andy Wolf 2006 yılında Andreas Pirkheim ve Wolfgang Scheucher tarafından yenilikçi, çağdaş tasarımları, geleneksel ve yerel işçilikle harmanlamak amacıyla kuruldu. Tasarımla-rını mücevher olarak nitelendiren Andy Wolf, cesur, tavizsiz ve fazlasıyla titizlikle hazırlanmış modelleriyle Avusturya’nın en iyi gözlük markaları listesinde önemli bir yer kazanıyor. Andy Wolf yaratıcı ekibinin tamamı, bir modeli uyum, malzeme ve stil açısından mükemmel olana kadar tutkuyla tasarlayıp inşa ediyor. Andy Wolf’un tüm çerçeveleri Avusturya ve Fransız Jura bölgesinde yerel olarak el işçiliğiyle üretilmekte ve mümkün olan her yerde doğal ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılmaktadır. Andy Wolf’ta çoğu bileşen şirket içinde üretiliyor.

Tüm malzemelerin şeffaf ve sürdürülebilir bir şekilde tedarik edilebilmesini sağlamak için ek parçalar yerel olarak satın alınıyor. Bu aynı zamanda markaya çerçevelerinin kalitesi üzerinde büyük bir kontrol sağlıyor ve kendi zanaatkarlarının sektörde öne çıkmasına olanak tanıyor. Andy Wolf yetkilileri “Burada kimse kimseyi yönetmiyor. Herkes ailemizin bir parçası ve bizim için bu, birbirine değer vermeye, destek olmaya, birbirini sevmeye, birbirine güvenmeye ve birlikte büyümeye hazır olduğumuz anlamına geliyor” diyor. Bugün Andy Wolf çerçeveleri dünya çapında altmış dokuz ülkede satılıyor ve markanın popülerliği giderek artıyor.

NEUBAU TAMAMEN ORGANİK

Neubau Eyewear geleneksel işçilik, sürdü-rülebilirlik ve sosyal sorumluluğun yanı sıra, yenilik ve teknolojiyi de kucaklayan bir markadır. Tasarımları benzersiz olmakla birlikte klasik ve zamansızdır, aynı zamanda marka en yeni teknolojileri ve malzemeleri kullanmaktadır. Tasarıma hassasiyetle yak-laşan şirket, 2016 yılından bu yana faaliyet göstermesine rağmen aralarında Alman Tasarım Ödülü, Red Dot Ödülü, Green Good Tasarım Ödülü ve IF Ürün Tasarımı, Sürdürülebilirlik ve Marka Felsefesi Ödülü’nün de bulunduğu bir dizi önemli ödülü şimdiden evine götürmüş durumdadır.

Yeni, yenilikçi teknolojiler, sürdürülebilir malzemeler ve benzersiz çerçeve tasarımlarıyla sürekli olarak sınırları zorlamayı başaran Neubau, en iyi Avusturya markaları arasında ön sıralarda yer alıyor. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra, Neubau Eyewear %100 bitki bazlı 3D baskılı çerçeveleri ile dikkat çekerken, karbon ayak izini azaltmak için özel olarak tasarladığı bir dizi tescilli malzemeyi de geliştirmiştir. Sürdürülebilirlik, birçok yönden markanın ana odak noktası olmaya devam etmektedir. Neubau’nun üretimi Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nde markanın merkezine yakın bir lokasyonda yapılıyor ve marka ambalajlarını dahi tamamen organik malzemelerden seçiyor.

Kaynak: Favrspecs

Mart 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir