Röportaj
VICTORIA BECKHAM

VICTORIA BECKHAM

TUTKU VE MAHARET, BİR STİL İKONUNU SAYGI DUYULAN BİR MODA MARKASINA DÖNÜŞTÜRDÜ

Victoria Beckham kendisinden beklenenleri hatta beklenmeyenleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Beckham’ın yıldızı 1990’larda Spice Girls’in bir parçası olduğunda parlamaya başladı. Kızlardan oluşan müzik grubunun şöhreti ve popülaritesi sonradan solmaya başlasa bile, Victoria sahne ışıkları altında kalmayı başardı. Victoria’nın modaya ve maceraperest ruha olan tutkusu biliniyordu. Cesur ruhu ve risk alma tutumu, onun hem en iyi hem de en kötü giyimli ünlüler listelerinde yer almasına neden oldu. Ancak o asla kişisel zevklerinden uzak durmadı ve kendi tarzıyla ilerlemekte kararlıydı. Victoria Beckham şöhretinin zorlu yanlarını bile azmi ve tutkusu sayesinde fırsata çevirmeyi başardı. Victoria, eleştirmenlerce beğenilen ve çok başarılı olan ilk giyim koleksiyonunu beğenilere sundu. Bazı eleştirmenlerin moda endüstrisinde kısa ömürlü bir etki bırakacağını düşündükleri koleksiyon, kalıcı ve büyüyen, ayrıntılara dayalı bir moda imparatorluğunun temellerini attı. Zaman içinde Victoria Beckham markası gözlük ve aksesuar alanında da adından söz ettirmeye başladı. Victoria Beckham 4 çocuk annesi olarak iyi organize edilmiş bir iş hayatının içindeyken bile ailesine kaliteli zaman ayırabiliyor. Victoria Beckham’ın başarısının sırrını, moda ve gözlük tutkusunun çarpıcı sonuçlarını öğrenmek için onun harika dünyasına adım attık.

Gardırobunuzda gözlükler nasıl bir rol oynuyor? Kullanacağınız gözlükleri nasıl seçiyorsunuz?
Açıkçası gözlüklere tutkuyla bağlıyım. Gözlükleri çok seviyorum ve dürüst olmam gerekirse evden gözlüksüz çok ender çıkıyorum. Gözlüklerimi o kadar uzun zamandır ve o kadar sıklıkla kullanıyorum ki, benim bir parçam gibi oldular. Özellikle iki model benim için vazgeçilmez hale geldi. Biri büyük boy oval formlu olan diğeri de klasik kare stilli olan.

Gözlüklerinizde ne gibi yenilikler yapıyorsunuz? Gelecekte hangi malzemeleri veya teknikleri kullanmayı düşünüyorsunuz?
Kendi koleksiyonuma yenilikleri taşımaya özellikle sonuna kadar dikkat ediyorum. Çünkü biz daima en ileri çağdaş teknolojileri ve mümkün olan en iyi malzemeleri kullanıyoruz. Özellikle siparişle yaptığımız pembe altın, anti reflektif kaplama Zeiss yapımı camlarla tasarladığımız modelimizi çok seviyorum. Güzellik ve işlevselliği ideal bir şekilde birleştirmeyi seviyorum ve daima yapacağımız tasarımlar için harika fikirler ve yeniliklerin peşindeyim.

Ürettiğiniz gözlükleri tanımlamak için üç kelime seçseydiniz bunlar neler olurdu?
Çağdaş, el yapımı, rafine.

Kendi üretiminiz olan koleksiyondan en beğendiğiniz model hangisidir?
Sanırım benim adımın baş harflerini taşıyan VB isimli model diyebiliriz. VB’yi tasarlarken klasik hissettiren bir çerçeve istediğimi söylemiştim. Tıpkı birinin daima, tamamen kendine ve gardırobuna uygun bir stil olmasını istemesi gibi bir şeydi bu. VB’nin modeli öyle zamansız bir model oldu ki senelerce kullanılsa asla eskimez!

Şu anda kendi görüşünüzü yansıtan ürünler üretmek nasıl bir duygu?
Başardıklarımızla çok gurur duyuyorum. 6 yıldan beri, farklı ve arzu edilen bir gözlük markası geliştirmeyi başardığımı düşünüyorum üstelik bu marka daha da güçlenmeye başladı. Bu büyümeye paralel olarak, geçen bahar İtalya’daki küçük bir kasabada bir dizi uzman yerel atölye çalışmasıyla birlikte üretim süreci başlattık. Bu durum markayı geliştirme sürecinin tüm yönleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olduğumuz ve kendi özel malzemelerimizi sağlayabildiğimiz anlamına geliyor.

Kişisel olarak toplam kaç tane optik ve güneş gözlüğünüz bulunuyor?
Gözlüklerime gelirsek onlardan bir koleksiyon oluşur. Her zaman ilginç tasarım ögeleri bulunan gözlüklerin arayışı içindeyim. Örneğin göz alıcı aynalı camlar ya da kaplumbağa kabuğu desenler. Aynalı pilot gözlüklerim uzun süre inanılmaz derecede popüler kaldı. Haftanın her günü için farklı desen ve renk seçebileceğimiz inancındayım.

Bu kadar farklı işle bir arada baş etmek zor olmuyor mu?
Zor olduğu durumlar olabiliyor. Ama çalışan her anne için zor olduğundan eminim. İşimi kesinlikle seviyorum, yine de ailem öncelikli geliyor. Etrafımdaki her şeyi planlayabilmem için inanılmaz derecede iyi organize edilmiş bir günlüğüm var. Birinin hala çocukların okul işlerini düzene sokması ve ebeveynlik işlerini özellikle akşamları yapması gerekiyor! Zor olabiliyor ama günün sonunda gülümseyen ben oluyorum.

Gevşemek ve biraz eğlenmek için neler yaparsınız?
Ailemle vakit geçiririm. Beni bir bütün yapıp gülümseten ailem ki bence en iyi stres attırıcı da onlar.

Batıl inançlarınız var mı?
Ufak tefek batıl inançlarım var diyebilirim. Örneğin merdivenin altından geçmemeye özen gösteririm.

Kişisel mottonuz nedir?
Daima çok çalış ve içgüdülerine güven.

Kaynak: 4SEE
 

Eylül 2019