Göz Haberi
GÖZLÜK KULLANANLAR İÇİN MAKYAJIN PÜF NOKTASI

GÖZLÜK KULLANANLAR İÇİN MAKYAJIN PÜF NOKTASI

Dumanlı Göz Makyajı
Dumanlı göz makyajını lens kullanırken tercih edin. Çünkü gözlük kullanırken yaptığınız dumanlı göz makyajı; uygulayacağınız koyu far nedeniyle göz bölgenizi istediğinizden koyu gösterebilir. Gizemli bir görüntü isterken, yorgun bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun yerine göz kapağınızda daha açık renk farları tercih edebilirsiniz. Göz kapağınızın katlanma bölgesine ise çok koyu olmayan, orta gölge renkleri kullanabilirsiniz.

Göz Kalemi
Göz kaleminizi, gözlükleriniz ile aynı renk seçmemeye özen gösterin. Eğer aynı renkte bir göz kalemi kullanırsınız bu gözlerinizi küçük gösterecektir. Bu nedenle gözlüklerinizin çerçeve renginden en az bir iki ton açık bir göz kalemi uygulayın. Örneğin gözlükleriniz siyah renk ise; kahverengi ya da lacivert bir göz kalemi tercih edebilirsiniz.

Maskara
Eğer gözlük kullanıyorsanız alt kirpiklerinize maskara uygulamayın. Çünkü alt kirpiklerinize maskara uygulamak gözaltlarınızı koyu renkli gözükmesine sebep olarak, size yorgun bir görünüm verecektir.

Kapatıcı
Gözaltı kapatıcınızı sarı renkli tercih edin. Bu yüzünüze daha dinç bir görünüm verecek ve gözlüğünüzün oluşturduğu tahribatı kapatmaya yardım edecektir.

Mayıs 2018